Poznań: Karuzele na placu Wolności za darmo

Już w przyszłym tygodniu najmłodsi poznaniacy będą mogli za darmo przejechać się na wszystkich karuzelach na placu Wolności. To decyzja Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta.

Z bezpłatnej przejażdżki będzie można skorzystać przez dwa dni,


w poniedziałek i wtorek, w godzinach od 11 do 14. Miasto opłaciło u operatora karuzeli darmowe bilety dla dzieci, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom poznaniaków.

– Zdaję sobie sprawę, że ceny biletów ustalone przez operatora, czyli firmę prywatną, nie są na każdą kieszeń – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Chcę jednak, by wszystkie dzieci, niezależnie od zamożności ich rodziców, mogły skorzystać z tych przedświątecznych atrakcji oferowanych w ramach tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Mam nadzieję, że z oferty skorzysta jak najwięcej poznańskich szkół i przedszkoli.

Karuzele będą darmowe dla dzieci do 15 roku życia. Ich opiekunowie, jeśli chcą skorzystać z atrakcji, powinni kupić bilety. Akcja obejmuje wszystkie sprzęty rozstawione na placu Wolności, także diabelski młyn.

W tym roku stoją tam cztery karuzele – największą z nich jest diabelski młyn, z którego można zobaczyć wyjątkową panoramę Poznania. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci do 12 roku życia mogą z niego korzystać wyłącznie w towarzystwie opiekuna.

Z obrotowej karuzeli z reniferami mogą samodzielnie korzystać dzieci od szóstego roku życia, a z roller coastera – dzieci, które skończyły siedem lat. Wszystkie młodsze maluchy mogą również wsiąść na karuzele, ale tylko w towarzystwie dorosłego, posiadającego ważny bilet.

Na najmłodszych poznaniaków czeka tzw. karuzela wenecka, przeznaczona dla dzieci, które skończyły trzy lata.

Betlejem Poznańskie na placu Wolności będzie do 22 grudnia.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
 

(Visited 419 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz