Co gotował Robert Makłowicz podczas „Bałkańskiej Randki” w Poznaniu? [ZDJĘCIA, FILM]

W minioną sobotę w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się „Bałkańska Randka” czyli spotkanie z kulturą, tradycją i kuchnią krajów bałkańskich.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich uczestników tego niezwykle ciekawego wydarzenia.


Niezwykle bogaty program interesujących wydarzeń m.in.:

„Bałkańskie Smaki”, czyli spotkanie z kuchnią regionu, w trakcie których można było dowiedzieć się co to jest roštilj, jak przyrządzane są potrawy spod sača i dlaczego rozmaryn to nie tylko przyprawa, ale też ważny…. atrybut panny młodej.

Gościem specjalnym był Robert Makłowicz, który jak nikt inny potrafi przepięknie opowiadać nie tylko o gotowaniu, ale także o miejscach, które odwiedził. Pokaz kulinarny oraz niezwykłe kulinarne opowieści znawcy i krytyka kulinarnego Roberta Makłowicza sprawiły że hala Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełniła się po brzegi osobami chcącymi skosztować kuchni Bałkańskiej. Mistrz przygotował flaczki w wersji bałkańskiej, jak że inne od tych serwowanych w naszych lokalach oraz sałatkę z pomidorów, cebuli, ogórków i octu.

 

„Kino Bałkanów” z projekcją dwóch wielokrotnie nagradzanych filmów: ENKLAWA oraz SŁOŃCE W ZENICIE;

pokaz oraz kurs tradycyjnych tańców bałkańskich;

„Bałkany dl najmłodszych” atrakcje dla dzieci – malowanie twarzy, flag, dmuchańce

A na koniec – „Bałkany Muzycznie” – koncert duetu gitarowego z Czarnogóry, występ trzydziestoosobowego zespołu z Macedonii Północnej Mirce Acev oraz grupy BUM BUM OKReSTAR.

Podczas Bałkańskiej Randki można było także odwiedzić stoiska z ekologiczną i zdrową żywnością z Bałkanów i zaopatrzyć się w oryginalne bałkańskie przysmaki, takie jak sery, kajmak, ajvar, olejek różany. Nie brakowało też propozycji księgarskich i turystycznych.

Organizatorami Bałkańskiej Randki w Poznaniu byli Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej.

(Visited 518 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz