„Bus” uderzył w drzewo

25 lipca 2021 roku około północy doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Budzyniem a Chodzieżą – samochód osobowy typu „bus” uderzył w przydrożne drzewo.


Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny, Policję oraz ambulanse Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w okolicach miejscowości Kąkolewice (obok Budzynia) na drodze krajowej K-11 na prostym odcinku drogi samochód osobowy typu „bus” uderzył prawym przodem w drzewo. W wyniku wypadku wszystkie 8 osób, które podróżowały busem zostały poszkodowane (dwie osoby dorosłe oraz szóstka dzieci w wieku od 4 miesięcy do 12 lat) – dwoje dzieci ciężko rannych pozostawało uwięzione w uszkodzonym pojeździe.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego do najbardziej poszkodowanych dzieci i wsparcia w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym wspólnie z przybyłymi na miejsce zdarzenia Zespołami Ratownictwa Medycznego. Po ewakuacji poszkodowanych dzieci z busa, wszystkie 8 osób zostało przetransportowane ambulansami PRM do Szpitali w Pile i Chodzieży. Droga krajowa K-11 na czas działań była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd, a następnie kierowała ruchem drogowym w sposób wahadłowy.

 W działaniach trwających 3 i pół godziny brało udział 7 zastępów straży pożarnej w sile 26 strażaków, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz służby pomocy drogowej.  

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

(Visited 11 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz