Bridgestone zainwestuje 194 mln euro w Polsce, w tym m.in. w Poznaniu.

Planowane inwestycje mają na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych fabryk, poszerzenie oferty produktowej Bridgestone oraz udoskonalenie obsługi klienta.

Bridgestone Europe ogłosił decyzję o rozbudowie swoich trzech kluczowych zakładów produkcyjnych w Europie.


Firma przeznaczy 266 mln euro na zwiększenie wydajności fabryk, zakup nowoczesnego wyposażenia i optymalizację obecnych linii produkcyjnych.

Fabryki Bridgestone w Poznaniu, Stargardzie oraz hiszpańskim Burgos zostaną znacząco rozbudowane. Celem inwestycji jest umocnienie pozycji Bridgestone jako światowego lidera branży oponiarskiej oraz wzbogacenie jego oferty produktowej. Pozwolą one ponadto zaspokoić coraz szybciej rosnący popyt na wysokiej jakości opony Bridgestone, takie jak nowa Turanza T005.

W efekcie rozbudowy w fabrykach zostaną wdrożone autonomiczne systemy transportowe oraz zainstalowane wysoko wydajne urządzenia produkcyjne. Najnowsze technologie umożliwią zwiększenie wydajności o ponad 20 proc.

– „Ciągle rosnący popyt na nasze opony wymógł na nas realizację dalszych inwestycji” – wyjaśnia Paolo Ferrari, CEO i Prezes Bridgestone EMEA. „To dla nas ważny krok w umocnieniu obecności Bridgestone w regionie, który zapewni dostępność produktów dla naszych partnerów biznesowych”.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych pięciu lat. Rozbudowa fabryk zakończy się w 2022 roku. – „Współpraca z lokalnymi partnerami oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy i doświadczenia pracowników pozwoli nam na sprawne unowocześnienie naszych fabryk” – dodaje Paolo Ferrari.

Doceniamy wkład Bridgestone w zwiększanie innowacyjności i dobrą koniunkturę gospodarki w naszym mieście. To właśnie między innymi dzięki takim firmom Poznań może się tak prężnie rozwijać. Planowana przez ten koncern kolejna inwestycja cieszy nas także dlatego, że stanowi potwierdzenie, iż podjęta niemal 20 lat temu przez Bridgestone decyzja o tym, by fabrykę ulokować właśnie w stolicy Wielkopolski, była słuszna, a firma na dobre związał się z naszym miastem – mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.


 

(Visited 668 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz