Brawo Kacper ! Wzorowa postawa 5-letniego chłopca.

Niezwykłą „dojrzałością” oraz wiedzą wykazał się mały rawiczanin, który podczas wspólnego spaceru z tatą i braciszkiem znalazł zagubiony dokument. Postawa 5-latka niewątpliwie zasługuje na pochwałę i jest godna naśladowania,


nie tylko przez rówieśników ale i przez dorosłych.

W minionym tygodniu do rawickiej jednostki Policji przyszedł mały chłopiec w towarzystwie swojego taty. 5-latek zakomunikował, oficerowi dyżurnemu, że podczas wspólnego spaceru z tatą i braciszkiem na ulicy Sarnowskiej w Rawiczu zauważył leżącą na chodniku kartę bankomatową i od razu wiedział jak w takim przypadku należy się zachować.

Przedszkolak kiedy znalazł dokument oświadczył tacie, że natychmiast muszą z nim zgłosić się na Policje, ponieważ ta karta dla osoby, która ją zagubiła jest bardzo ważna. Ojciec malca przyznał, że był bardzo dumny z postawy syna i z tego, że wiedział co należy zrobić w takiej sytuacji.

Rawiccy policjanci również byli mile zaskoczeni zaistniałą sytuacją. Zagubiony dokument przez mieszkankę Rawicza dzięki postawie 5-letniego Kacpra Stolasia szybko wrócił do rąk właścicielki.

Szef rawickiej jednostki postanowił osobiście podziękować chłopcu za jego wzorową obywatelską postawę i zaprosił go na spotkanie. Kacperkowi podczas wizyty pokazano rawicką jednostkę Policji, obejrzał pomieszczenia dla osób zatrzymanych, radiowozy oraz psy służbowe. Na zakończenie zacny gość został zaproszony do gabinetu Zastępcy Komendanta nadkom. Marcina Mośka. Tam zwierzchnik rawickich funkcjonariuszy, osobiści podziękował chłopcu za jego godną naśladowania postawę. Podkreślił, że życzył by sobie aby w taki właśnie sposób zachowywały się wszystkie osoby.

Gratulujemy Kacperkowi postawy oraz jego rodzicom wychowania. Wyrażamy nadzieję, że postawa chłopca stanie się wzorem do naśladowania nie tylko przez dzieci ale i też dorosłych.

(Visited 734 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz