Poznań – Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dziewcząt i chłopców

Rozpoczęły się szczepienia dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 w ramach programu profilaktyki zakażeń wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Program finansowany z budżetu Miasta Poznania kierowany jest do 13-letnich poznanianek i poznaniaków. Szczepienia są bezpłatne, zaś o dostępności decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Program został opracowany na lata 2016-2018. W programie udział mogą wziąć dziewczęta i chłopcy, którzy na stałe lub czasowo mieszkają w Poznaniu i przynajmniej dla jednego rodzica lub opiekuna prawnego, jako podatników podatku dochodowego od osób fizycznych, właściwy urząd skarbowy mieści się w Poznaniu.

– Szczepienia przeciwko HPV prowadzone są w ramach programu w 15 podmiotach leczniczych zlokalizowanych na terenie Poznania. Ważne są też działania informacyjno-edukacyjne m.in. na temat dróg szczerzenia zakażeń wywołanych wirusem brodawczaka ludzkiego, ich objawów i powikłań. Profilaktyka zakażeń jest niezbędna, ponieważ HPV może wywołać poważne schorzenia, w tym raka szyjki macicy – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Dodatkowo w 2016 roku z programu mogły skorzystać dziewczęta 14- i 15-letnie, które z przyczyn zdrowotnych, udokumentowanych medycznie, nie mogły skorzystać z programu realizowanego na zlecenie Miasta Poznania w 2015 roku.

Wykaz placówek wykonujących szczepienia wraz z tel. kontaktowymi znajduje się w załączniku.

O dostępności do szczepień decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Realizatorem programu profilaktyki zakażeń wywołanych wirusem HPV jest firma Edictum Sp. z.o.o, z siedzibą przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu. Szczegóły na stronie realizatora programu www.edictum.pl

Hubert Ossowski/biuro prasowe/WZiSS

Załączniki

(Visited 351 times, 1 visits today)

Leave a Reply