Bezpartyjni-Wielkopolska nie wystawią swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych

Ruch Społeczno-Samorządowy Bezpartyjni – Wielkopolska tworzą samorządowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, którym bliska jest idea samorządności.


Jako organizacja reprezentująca lokalne środowiska Wielkopolski uczestniczyliśmy w wyborach samorządowych w 2018 r. w ramach ogólnopolskiego Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy. Nasi przedstawiciele zyskali wówczas uznanie wśród wyborców, m.in. w sejmiku wielkopolskim – 6,5%, powiecie poznańskim – 19,3 %, a kandydaci na wójtów /burmistrzów zdobyli mandaty z wysokim, a nierzadko bardzo wysokim poparciem.

Dziś mamy poczucie obowiązku wypełnienia podjętych przed rokiem deklaracji – chcemy skutecznie
i z pełnym zaangażowaniem realizować nasze zobowiązania wyborcze wobec mieszkańców. Zdecydowaliśmy zatem o rezygnacji z udziału Ruchu Bezpartyjni-Wielkopolska w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Nie będziemy – jako stowarzyszenie – wystawiać własnych kandydatów.

Jednakże chcemy z całą mocą podkreślić, że z uwagą będziemy śledzić kampanię wyborczą, zadając publicznie pytania dotyczące spraw lokalnych. Jednocześnie popieramy tych samorządowców, którzy zdecydowali się na start w wyborach w ramach już zgłoszonych komitetów. Mamy nadzieję, że ich obecność wzmocni rangę zagadnień związanych z samorządnością w ogólnopolskiej dyskusji przedwyborczej.

Zachęcamy także wszystkich, by w dniu wyborów, 13 października, oddać głosy na tych kandydatów, którzy rozumieją i szanują rolę nowoczesnych samorządów w Polsce.

w imieniu RSS Bezpartyjni-Wielkopolska

                                                                                                                             Tadeusz Czajka – prezes

Zobacz również …

(Visited 53 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz