Będzie nowy Punkt Obsługi Klienta ZTM na Dębcu

Rozpoczyna się gruntowna modernizacja Punktu Obsługi Klienta ZTM oraz Punktu Nadzoru Ruchu MPK przy pętli tramwajowej na Dębcu. W miejscu tymczasowych i niefunkcjonalnych obiektów powstanie nowa konstrukcja zapewniająca dużo wyższy standard obsługi klienta oraz komfort pracy motorniczych i kierowców.


 

Funkcjonujący na Dębcu Punkt Nadzoru Ruchu powstał, jako obiekt tymczasowy. Jest niefunkcjonalny, nie zapewnia odpowiednich warunków pracy dla dyżurnego oraz odbywających przerwy w prowadzeniu pojazdów motorniczych. Tuż obok działa ulokowany w kontenerze Punkt Obsługi Klienta ZTM. Warunki pracy i obsługi klientów także nie przystają do dzisiejszych standardów. Dlatego zespół z udziałem pracowników ZTM i MPK, przy udziale plastyka miejskiego i, projektanta, opracował najpierw koncepcję, a następnie projekt nowego obiektu dla pętli Dębiec.

Jednolita konstrukcja, która nawiązuje do standardów w zakresie wyglądu infrastruktury komunikacji miejskiej oraz wykorzystuje powszechne dziś nowe technologie budowlane, połączy ze sobą trzy funkcje: Punktu Nadzoru Ruchu MPK, Punktu Obsługi Klienta i punktu socjalnego dla prowadzących pojazdy. Pierwszy taki obiekt powstanie na Dębcu, a kolejny na Ogrodach.

Przy okazji zostaną zamontowane nowe tablice informacji pasażerskiej, na których będzie można sprawdzić godziny odjazdów autobusów i tramwajów z  całego węzła przesiadkowego

Budowa nowego obiektu przy pętli na Dębcu rozpocznie z początkiem września, a jego otwarcie planowane jest na I kwartał 2020 roku. 

Informacje dla pasażerów i rowerzystów

Wciąż będzie działał Punkt Obsługi Klienta ZTM, ale kontener zostanie przesunięty poza plac budowy. Przeniesienie zaplanowano na poniedziałek i wtorek (2-3 września). W poniedziałek – 2 września POK Dębiec będzie działał normalnie (w godz. od 6:00 do 20:00), natomiast we wtorek (3 września) – w związku ze zmianą lokalizacji – otwarcie POK jest zaplanowane na godz. 11.00. 

Z przyczyn technicznych związanych z przygotowaniem placu budowy od soboty, 31 sierpnia, wyłączony zostanie biletomat przy pętli na Dębcu.

Z uwagi na prace budowlane tymczasowo niedostępna będzie także wiata ze stojakiem na rowery znajdująca się obok POK ZTM.

Bez zmian będzie funkcjonowała pobliska stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. 

Punkty sprzedaży biletów i biletomaty w okolicy pętli Dębiec 

Pasażerowie chcący skorzystać z POK na Dębcu w dniu 3 września – kiedy będzie niedostępny od godzin porannych (w związku ze zmianą lokalizacji) – proszeni są o skorzystanie z POK w innych lokalizacjach, np.: Punktu Obsługi Klienta ZTM na pętli autobusowo-tramwajowej na Górczynie lub POK ZTM przy pl. Wiosny Ludów (obiekt w CH Kupiec Poznański, wejście od ul. Strzeleckiej), w CH Kupiec Poznański (wejście od ul. Strzeleckiej oraz w pozostałych lokalizacjach).

Najbliższe Punkty Sprzedaży Biletów:

– Kiosk „RUCH” – ul. Cedrowa 12 (przy bloku 2-12),

– Sklep obok Restauracji „Soprano” – ul. Opolska 16,

– Pawilon handlowy nr 4 – os. Dębina 101,

– Sklep PSS „Społem” – ul. Czechosłowacka 53a,

– Sklep ABC – ul. Jesionowa 20

– Salonik prasowy na ryneczku przy pawilonie handlowym – ul. Racjonalizorów 3,

– Sklep spożywczy na pętli autobusowej – ul. Opolska 5

Najbliższe biletomaty stacjonarne:

– ul. 28 Czerwca 1956, przystanek tramwajowy Traugutta, kierunek Rynek Wildecki 

– pętla autobusowa na Górczynie, przy ul. Zgoda

– przystanek Luboń/Szkoła nr 3, ul. Armii Poznań.

Można również doładować karty PEKA (zakup biletu okresowego, doładowanie tPortmonetki) w Internecie, poprzez stronę www.peka.poznan.pl

MPK, ZTM

Zobacz również …

(Visited 266 times, 1 visits today)

One thought on “Będzie nowy Punkt Obsługi Klienta ZTM na Dębcu

Dodaj komentarz