Bardzo groźny wypadek na A2! Zderzenie aut ciężarowych, osobowych i auta dostawczego. Na miejscu śmigłowiec LPR

19 września 2020 r. przed godz. 13.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Autostradzie A2 w miejscowości Kowalewek, gmina Rzgów.


 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na 254 km Autostrady A2 w kierunku Warszawy doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów ciężarowych, trzech samochodów osobowych oraz samochodu dostawczego, którymi łącznie podróżowało 9 osób. Samochód osobowy marki Audi był przyciśnięty przez dwa samochody ciężarowe do bariery energochłonnej, a w środku znajdował się uwięziony kierowca, natomiast samochód dostawczy był przewrócony na prawy bok. Pozostali uczestnicy wypadku znajdowali się poza pojazdami. Ruch w kierunku Warszawy został całkowicie zablokowany. Poszkodowanym pomocy udzielały osoby postronne, lekarz, ratownik medyczny z Poznania oraz druh OSP Golina. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowy Audi przy pomocy urządzeń hydraulicznych oraz ewakuowaniu
go z pojazdu. Czterem osobom poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, które następnie zostały przetransportowane do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego. 

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Stare Miasto oraz OSP Osiecza Pierwsza.  

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcie JRG Nr 2 w Koninie.

Zobacz również… 

(Visited 2 869 times, 1 visits today)

Leave a Reply