AUTO DO ZADAŃ SPECJALNYCH

W dniu 12 lutego 2018 roku inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli busa marki Volkswagen o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Uwagę inspektorów zwrócił zły stan techniczny auta.

Szczegółowa kontrola, po skierowaniu pojazdu na punkt kontrolny, wykazała: brak świateł mijania z prawej strony, a także świateł cofania i stopu, pęknięty klosz tylnej prawej lampy, nadmierną korozję ramy i nadwozia pojazdu oraz niesprawny mechanizm zamykania drzwi tylnych. Taki grat nie miałby prawa otrzymać pozwolenia na dalszą jazdę na obowiązkowym badaniu technicznym.

Okazało się również, że volkswagen został przeładowany. Ze względu na stwierdzone usterki zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, a na kierowcę zostały nałożone dwa mandaty karne na łączną kwotę 400 złotych. Zakazano również kontynuowania przewozu. Kierowca w trakcie rozmowy dodał, że jest to pojazd do tak zwanych zadań specjalnych, a w tym przypadku był to przewóz drewna kominkowego.

Tego dnia skontrolowano w sumie 6 pojazdów, które okazały się przeładowane. Wszystkich kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 2900 złotych.

/witdpoznan.pl/

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

(Visited 1 079 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz