Aresztowany za kradzież dwóch samochodów

Policjanci z Leszna i Jeleniej Góry zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch samochodów. Do dynamicznego zatrzymania doszło na terenie Jeleniej Góry. Odzyskano jeden ze skradzionych pojazdów warty 65 tysięcy złotych. 45-latek z powiatu górowskiego został już aresztowany na okres trzech miesięcy.


W maju leszczyńska Policja została powiadomiona o kradzieży dwóch samochodów na terenie Wilkowic. Oba samochody zginęły z prywatnych posesji. W ich wnętrzu znajdowały się kluczyki do stacyjek. Jako pierwsze skradziono renault clio. Leszczyńscy policjanci wytypowali sprawcę kradzieży, który był poszukiwany do zatrzymania. Po około trzech tygodniach skradziono kolejne auto, tym razem Mercedesa Sprintera typu camper w charakterystycznym wojskowym kolorze wartego 65 tysięcy złotych. Właściciele campera zdecydowali się opublikować za pośrednictwem portali społecznościowych ogłoszenia, które spotkały się z dużym odzewem i zaangażowaniem społeczeństwa w poszukiwaniach sprawcy kradzieży i skradzionego pojazdu.

Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły ich na teren województwa dolnośląskiego. W sprawę zaangażowali się także funkcjonariusze z Jeleniej Góry.

28 maja br. mercedes został namierzony na jednym z jeleniogórskich parkingów. Podczas próby podejścia mundurowych do samochodu i ewentualnego wylegitymowania kierowcy, mężczyzna nagle ruszył taranując policyjny radiowóz, a następnie zatrzymując pojazd na betonowym słupie ulicznej latarni. Kierowcę zatrzymano, jednak stawiał opór, odpychając, uderzając i kopiąc jednego z policjantów.

Zatrzymanym okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Jak się okazało był to mężczyzna poszukiwany przez leszczyńskich kryminalnych do kradzieży renault clio. Został przewieziony do leszczyńskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży dwóch samochodów oraz wymuszenia przemocą wobec funkcjonariusza Policji zaniechania czynności służbowej w postaci zatrzymania. Dodatkowo okazało się, że podejrzany miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Następnego dnia (29.05.), na wniosek leszczyńskiej prokuratury, Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował 45-latka na okres trzech miesięcy.

Monika Żymełka/leszno.policja.gov.pl/

(Visited 418 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz