Amator Volkswagena Polo zatrzymany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 20-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna okazał się sprawcą kradzieży pojazdu marki Volkswagen Polo oraz usiłowania dokonania kradzieży innych pojazdów. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


W dniu 03 czerwca 2019 roku do pilskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego z jednej z firm na terenie miasta Piły. W toku intensywnych czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego ustalono, że sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec Piły.

Mężczyzna dokonał kradzieży pojazdu Volkswagen Polo, a następnie gdy podczas jazdy samochód uległ awarii sprawca porzucił go na jednej z dróg powiatu pilskiego i w tym samym dniu usiłował dokonać kolejnej kradzieży pojazdu, tym razem w miejscowości Ujście. W toku czynności realizowanych przez funkcjonariuszy, w tym m. in. przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawniono inne przedmioty pochodzące z wcześniejszych kradzieży na terenie gminy Ujście. Mężczyzna był już wcześniej karany. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

pila.policja.gov.pl

(Visited 901 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz