Agresor z dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego

Dozorem policji zakończyła się awantura wywołana przez mieszkańca Świętna, do której doszło w tej miejscowości w miniony czwartek. Mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wtargnął do jednego z domów i groził pobiciem i pozbawieniem życia swemu znajomemu. Agresor trafił do policyjnego aresztu.


Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do dwóch lat więzienia.

16.03.2018 r. Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego wobec 33-letniego mężczyzny podejrzanego o wypowiadanie gróźb karalnych oraz naruszenie miru domowego.

Zdarzenie będące podłożem późniejszych działań policji i prokuratury miało miejsce dzień wcześniej – 15 marca – w Świętnie, gdzie mieszkał zarówno pokrzywdzony z małżonką i dziećmi, jak i sprawca.

Tego dnia, około godziny 20:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o awanturze wywołanej przez agresora. Jak wynikało ze zgłoszenia mężczyzna wszedł do mieszkania i trzymając w ręku kij bejsbolowy wypowiadał groźby zniszczenia znajdującego się tam mienia. Dodatkowo groził swemu znajomemu pobiciem go, a nawet pozbawienia życia. Mężczyzna nie reagował też na żądanie opuszczenia  mieszkania, do którego się wdarł.

Domownicy obawiając się spełnienia tych gróźb poprosili o interwencję policjantów.  Mundurowi po dotarciu na miejsce potwierdzili, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, a swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia domowników.

Agresor trafił do policyjnego aresztu, a już następnego dnia usłyszał zarzuty. Materiały wszczętego przez policjantów postępowania niebawem trafią do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary. W przypadku popełnienia przestępstw, o jakie mężczyzna jest podejrzany może to być nawet dwuletnie pozbawienie wolności.


(Visited 149 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz