Adam Nawałka trenerem Lecha Poznań

W najbliższych dniach nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Adam Nawałka, który na tym stanowisku zastąpi zwolnionego kilkanaście dni temu Ivana Djurdjevicia. 61-letni były selekcjoner kadry Polski porozumiał się z klubem w sprawie podpisania 2,5-letniego kontraktu.


Nawałka na Bułgarską ściągnie swoich współpracowników. Niektórzy będą tylko współpracować z Kolejorzem.

Adam Nawałka pochodzi z Krakowa i przez wiele, wiele lat swojej kariery sportowej był związany z miejscową Wisłą. Były reprezentant Polski jako trener pracował w Świcie Krzeszowice, Wiśle Kraków, Zagłębiu Lubin, Sandecji Nowy Sącz, Jagiellonii Białystok, współpracował z kadrą Polski, potem szkolił GKS Katowice i Górnika Zabrze, a od listopada 2013 roku aż do lipca tego roku był selekcjonerem pierwszej reprezentacji Polski.

Adam Nawałka po zwolnieniu Ivana Djurdjevicia był numerem 1 na liście życzeń Lecha Poznań. Asystentem 61-letniego trenera będzie Bogdan Zając, natomiast trenerem bramkarzy Jarosław Tkocz. Za przygotowanie fizyczne nadal będzie odpowiadał Andrzej Kasprzak, któremu w ramach współpracy będzie pomagał Remigiusz Rzepka. Kolejorz od tej pory ma również współpracować z psychologiem poleconym przez Nawałkę.

61-letni szkoleniowiec w najbliższych dniach podpisze 2,5-letni kontrakt i przejmie zespół Lecha Poznań jeszcze w tym roku. Klub poinformował już o toczących się rozmowach swoich kibiców. W sobotnim spotkaniu przeciwko Wiśle Płock ekipę „niebiesko-białych” poprowadzi jeszcze tymczasowy opiekun Dariusz Żuraw.

Największym sukcesem Adama Nawałki w roli trenera jest zdobycie mistrzostwa kraju z „Białą Gwiazdą” 17 lat temu oraz awans z kadrą Polski na Euro 2016 i na Mistrzostwa Świata 2018. Warto dodać, że za kadencji Rutkowskich jedynym szkoleniowcem Lecha Poznań, który wypełnił kontrakt był ten pierwszy, czyli Franciszek Smuda w latach 2006-2009.

KKS LECH POZNAŃ 
(Visited 202 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz