62-letnia kobieta przekazała pieniądze z kredytu oszustom podającym się za policjantów

Kaliscy policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa metoda na „policjanta” do którego doszło na terenie Kalisza. Ofiarą oszustów podających się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji padła 62-letnia kobieta.


Kobieta przekazała oszustom pieniądze z kredytu, który wzięła w banku.

Do zdarzenia doszło w 22 lipca br. Z relacji 62-latki wynikało, że zadzwonił do niej nieznany mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Oszust w trakcie rozmowy przekonał swoją rozmówczynię, że zajmuje się rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami kredytów w bankach. Mężczyzna przekonał kaliszankę, że hakerzy będą próbowali wziąć kredyt wykorzystując jej dane osobowe. Kobieta aby uchronić się przed tym przestępstwem, miała uprzedzić działania oszustów i złożyć wniosek o pożyczę w banku. Niestety kaliszanka uwierzyły w tę zmyśloną przez przestępców historię. I przelała pieniądze uzyskane z kredytu na wskazane przez oszustów konto. Kiedy 62-latka zorientowała się, że została oszukana postanowiła powiadomić Policję.

Kolejny raz apelujemy do seniorów, aby nie działali pochopnie. Emocje i pośpiech nie są dobrym doradcą, w podobnych sytuacjach. Każdorazowo, w chwili wątpliwości natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112 (rozłączając wcześniej prowadzoną rozmowę), gdzie oficer dyżurny Policji udzieli nam informacji jak mamy dalej postępować.

Zobacz również …

(Visited 497 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz