Bardzo niebezpieczny wypadek drogowy dwóch aut ciężarowych i pojazdu dostawczego. Droga krajowa zablokowana w obu kierunkach.

We wtorek, 23 lipca o godz. 12.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów ciężarowych


i pojazdu dostawczego oraz osobie poszkodowanej uwięzionej wewnątrz pojazdu na drodze krajowej nr 92 Pniewy-Poznań w miejscowości Bytyń.

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Bytyń, OSP Chlewiska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody ciężarowe i samochód dostawczy, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Pojazdy znajdowały się na środku drogi. Droga krajowa była zablokowana w obu kierunkach.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. sekc. Bartłomiej Kosicki, sekc. Dariusz Marciniak

Zobacz również …

(Visited 772 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz