58 strażaków zmagało się z niebezpiecznym pożarem zakładu tapicerskiego. W płonących pomieszczeniach znajdowały się butle z gazem propan – butan

58 strażaków zmagało się z pożarem zakładu tapicerskiego w miejscowości Sławoszewek, gmina Kleczew. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło o godz. 5.21, w dniu 19 grudnia br.


Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono całkowicie objęty pożarem budynek zakładu tapicerskiego. Właściciel poinformował, że w obiekcie znajdują się butle z gazem propan – butan.

Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. W trakcie prowadzonych działań ratownicy odnaleźli trzy 11 kg butle z gazem propan – butan. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do dogaszania budynku oraz częściowej rozbiórki.

Na szczęście obyło się bez ofiar.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhowie z OSP Kleczew, OSP Jabłonka, OSP Budzisław Kościelny, OSP Złotków, OSP Ślesin, OSP Wilczyn, OSP Kazimierz Biskupi, OSP Sławoszewek.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski. Zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie

This slideshow requires JavaScript.


(Visited 435 times, 1 visits today)

Leave a Reply