33-latek odpowie za usiłowanie rozboju, włamanie, uszkodzenie ciała i groźby ! 33- latkowi grozi do 18 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o popełnienie kilku poważnych przestępstw. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za czyn których się dopuścił grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.Jak ustalili funkcjonariusze 33-letni mieszkaniec Turku 7 listopada br. dokonał uszkodzenia ciała u 65-letniego mężczyzny. W wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany znalazł się w szpitalu. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 33-latek w październiku br. kilkakrotnie groził poszkodowanemu pozbawieniem życia.

Natomiast 8 listopada br. ten sam 33-letni mężczyzna wyłamał futrynę i włamał się do mieszkania swojego sąsiada skąd ukradł telefon Samsung oraz radioodtwarzacz Sony. Policjanci skradzione mienie odzyskali w całości.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na sumienie inne poważne przestępstwo. W dniu 7 listopada br. na jednej z ulic w Turku usiłował dokonać rozbój. Zażądał od innego mężczyzny wydania papierosów, a po odmowie uderzył go w twarz powodując poważne obrażenia.

Policjanci zatrzymanemu mężczyźnie przedstawili w sumie 5 zarzutów, tj. usiłowania rozboju, włamania, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do części zarzucanych mu czynów. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Z uwagi na to będzie odpowiadał za działanie w warunkach recydywy, za co grozi mu nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został odizolowany i najbliższe czas spędzi w areszcie. Sąd Rejonowy w Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


(Visited 195 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz