Nie żyje 20-letnia kobieta. Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej

20-letnia mieszkanka gminy Gizałki zginęła w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 443 w miejscowości Sucha. Volkswagen Passat, którym kierowała, zderzył się z samochodem marki Land Rover Discovery.


10 czerwca o godz. 8.00 dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 443  w miejscowości Sucha.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się radiowozy Policji i straży pożarnej. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności ustalono, za łukiem drogi, doszło do zderzenia dwóch samochodów: Volkswagena Passata, którym kierowała 20-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego  i Land Rovera, którym kierował 49-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła kierująca passatem. Kierowca drugiego pojazdu oraz jego pasażer nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierujący land roverem był trzeźwy.

Z wstępnych ustaleń wynika, że do zderzenia doszło podczas tuż za łukiem drogi. Kierująca Volkswagenem jadąc od strony Rychwału, z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas, gdzie doszło do zderzenia z jadącym z kierunku Jarocina samochodem Land Rover. Siła uderzenia była tak duża, że części pojazdów porozrzucane były na odcinku kilkudziesięciu metrów.

Gdy doszło do zdarzenia, warunki atmosferyczne nie były sprzyjające. Nawierzchnia drogi, z uwagi na padający deszcz, była śliska.

Obecnie jarocińscy policjanci, pod nadzorem prokuratury w Jarocinie,  ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez ponad pięć godzin.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 4 277 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz