Zuchy zdobywały sprawność policjanta

W piątkowe popołudnie nowotomyskich policjantów odwiedzili niecodzienni goście. Zuchy ze Związku Harcerstwa Polskiego w Nowym Tomyślu postanowili zdobyć specjalną sprawność Policjanta.


Wszyscy zgodnie potwierdzili, że był to czas pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

W piątkowe popołudnie Zuchy ze Związku Harcerstwa Polskiego w Nowym Tomyślu odwiedzili nowotomyskich policjantów. Wizyta ta miała na celu pokazać zuchom jak wygląda i na czym polega praca policjantów.

Mł. Asp. Anna Urbaniak przygotowała dla uczestników moc atrakcji. Pierwszą z nich był oznakowany radiowóz policyjny. Każda osoba mogła wejść do środka i zobaczyć jego wyposażenie. Następnie zuchy trafiły do policyjnego aresztu, gdzie trafiają osoby będące na bakier z prawem.

Na koniec spotkania każda osoba mogła poczuć się troszkę jak technik kryminalistyki. Dlaczego? Otóż każdy mógł zdaktyloskopować swoje odciski palców. To wywołało u zuchów ogromne uśmiechy i radość.

Część z uczestników zadeklarowała, że właśnie dzięki temu spotkaniu przekonali się, że za kilka lat wstąpią w nasze szeregi i wspólnie z nami będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu nowotomyskiego.

Na koniec spotkania wszyscy, wspólnie z sierż. Pyrkiem, stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
(Visited 112 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz