Znikające kilometry na autostradzie A2. Kierowca na trasie z Holandii na Litwę „zgubił” trochę kilometrów na tachografie przy pomocy magnesu.

23 stycznia 2018 roku na autostradzie A2 zatrzymano do kontroli drogowej ciągnik samochodowy z naczepą. Kierowca na trasie z Holandii na Litwę „zgubił” trochę kilometrów na tachografie przy pomocy magnesu.


Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu podczas szczegółowej kontroli czasu pracy Litwina stwierdzili, że nie zarejestrował on na swojej karcie oraz na urządzeniu rejestrującym, czyli tachografie, aktywności prowadzenia pojazdu. W zamian  kierowca zapisał swą aktywność jako odpoczynek i przerwę. Na odcinku 115 kilometrów autostrady A2 zarejestrował zaledwie 6,6 kilometra czasu jazdy samochodem. Powodem brakujących kilometrów było podłączone niedozwolone urządzenie, czyli magnes, który zakłócał sygnał z nadajnika do urządzenia rejestrującego samoczynnie czas pracy. Ponadto inspektorzy wykryli, że plomba umieszczona na nadajniku i zabezpieczająca przed niedozwoloną ingerencją, nie nosiła cechy legalizacyjnej warsztatu przeprowadzającego odpowiednie sprawdzenie całego tachografu.

Wobec przewoźnika litewskiego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone kwotą 6000 złotych. Kierowca, aby kontynuować dalszą podróż, musiał zapłacić kaucję właśnie w tej wysokości. Sam otrzymał mandat 2000 złotych.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 568 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz