Małżeństwo odpowie za włamania do skarbonek kościelnych. Małżonkom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Gostyńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do skarbonek kościelnych w Gostyniu i Śremie. Ich łupem padło kilkaset złotych, które ofiarowali wierni. Para z Konina usłyszała już zarzuty. Małżonkom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.Policjanci z Gostynia zatrzymali dwie osoby podejrzane o włamania do kościelnych skarbonek w Gostyniu i Śremie. Sprawcy ukradli łącznie z dwóch kościołów kilkaset złotych.

Śledczy nad sprawą pracowali od 12 stycznia br. kiedy to dowiedzieli się, że w kościele farnym pw. Św. Małgorzaty w Gostyniu nieznany sprawca włamał się do dwóch skarbon bożonarodzeniowych i ukradł z nich pieniądze. Kilka dni od zgłoszenia przestępstwa policjanci otrzymali od jednego z dziennikarzy ważną informację, która przyczyniła się do szybkiego rozwiązania sprawy. Kryminalni dowiedzieli się o nietypowym zachowaniu kobiety i mężczyzny w innym kościele w powiecie gostyńskim. Po przeanalizowaniu zapisu z monitoringu wynikało, że osoby te prawdopodobnie chciały się włamać do świątyni, ale zostały przez kogoś spłoszone.

Zebrane przez śledczych informacje pozwoliły na wytypowanie sprawców przestępstwa. Okazało się, że za kradzieżami z włamaniem do skarbonek kościelnych stoi małżeństwo z Konina. Przestępcza para została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Policjanci podczas przeszukania znaleźli przedmioty służące do popełnienia przestępstwa, jak również odzież, w którą byli ubrani sprawcy w momencie okradania kościołów.

Materiał dowodowy, który zebrali śledczy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem do kościołów w Gostyniu i Śremie. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dodatkowo 36-letnia kobieta odpowie przed sądem za załatwienie potrzeby fizjologicznej w kościele.

Zatrzymany 42-letni mężczyzna zaraz po przesłuchaniu trafił do aresztu śledczego w Śremie z uwagi na zasądzoną karę pozbawienia wolności do innej sprawy. Niewykluczone, że zatrzymana para ma na swoim koncie włamania do innych kościołów w Polsce. Ten wątek będzie jeszcze badany przez gostyńskich śledczych.
(Visited 103 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz