Zmiany godzin otwarć w Starym Browarze

Stary Browar testuje. Już od 2 marca wiele ulubionych sklepów i usług w każdy piątek i sobotę o godzinę dłużej.

Tocząca się publicznie debata na temat zmian w centrach handlowych w związku z wejściem w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta wzbudza wiele emocji. Przeprowadzone w Starym Browarze konsultacje z najemcami nie pozostawiły jednak wątpliwości: wielu z nich chce wydłużenia godzin pracy w piątki i soboty. Powołują się m.in. na doświadczenia z krajów, w których obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Nie bez znaczenia jest też specyfika Starego Browaru, unikalnego centrum handlowego położonego w sercu miasta.


Wysoki potencjał w dłuższym otwarciu w każdy piątek i sobotę widzą m.in. marki z grupy Inditex (m.in. Zara, największy w Polsce Massimo Dutti i jedyny w Poznaniu Uterque), popularne wśród młodzieży Empik, KFC, New Yorker, Starbucks i marki premium, m.in. Hugo Boss, Lidia Kalita, S’portofino, Tommy Hilfiger, Trussardi. Decyzję o wydłużeniu godzin działania podjęły nawet sklepy dla dzieci, m.in. Lego i ToysBox i z wyposażeniem wnętrz, m.in. Duka. Do godz. 22:00 w piątki i soboty będzie można także wymienić waluty i umyć auto. Przypomnijmy, że Stary Browar od lat otwarty jest do godz. 22:00, dotychczas jednak przez ostatnią godzinę można było jedynie zrobić zakupy w supermarkecie Piotr i Paweł i spędzić czas w Multikinie.

Nie byliśmy zaskoczeni, że tak wielu najemców opowiedziało się za wydłużeniem godzin pracy w piątki i soboty. Pokazuje to jak pożądanym i wyjątkowym na mapie miasta jest nasze Centrum, które dzięki unikalnej i bardzo szerokiej ofercie handlowej, kulturalnej i rozrywkowej oraz świetnym restauracjom jest wizytówką Poznania. Przeprowadzone przez ekspertów badania, które analizowaliśmy, wskazują także, że zwyczaje zakupowe są ściśle powiązane z wielkością danego centrum i jego lokalizacją. W obydwu tych kategoriach ich wyniki są dla nas korzystne.” – mówi Magdalena Kowalak, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem.

Przyjęte zmiany zostają wprowadzone na okres próbny, który potrwa trzy najbliższe miesiące (marzec, kwiecień, maj). Wszystkie podmioty funkcjonujące w Starym Browarze mają możliwość wydłużenia pracy, dlatego lista sklepów i restauracji otwartych do godz. 22:00 może się zmieniać. Ostateczna decyzja dotycząca godzin pracy sklepów centrum zależy jednak od klientów i tego, czy i jak zmienią swoje zwyczaje zakupowe w obliczu nowych przepisów.

Sklepy, które wydłużyły czas pracy o godzinę i będą otwarte do godz. 22:00 we wszystkie piątki i soboty (alfabetycznie):

Atrium:

Art Sushi, Bookarest, Celebrity, Calvin Klein, E. Wedel, Five o’clock, Gino Rossi, Kantor, Lee Wrangler, Lego, Massimo Dutti, Maurizio Bentoni, Miloo Home, New Yorker, Oysho, Prima Moda, Próchnik, Solar, Starbucks, Świat Bursztynu, Taranko, ToysBox, Uterque, Vistula, Wojas, Worldbox, Wólczanka, Yves Rocher, Zara, Zara Home.

Pasaż:

1242, 1242 Optyk Premium, Berlin Doner Kebap, Duka, Empik, Guess, Hilfiger Denim, Home&You, House, Hugo Boss, I am, Intimissimi/Calzedonia, Jack&Jones, Karcher, Kawiarnia Sowa, KFC, Kolorowa Kuchnia, Lidia Kalita, Loft37, Martes Sport Premium, Pizza Hut, Quicksilver, Selectshop, So Coffee, S’portofino, Superprezent, T-Mobile, Tommy Hilfiger, Trussardi, Weranda Lunch & Wine.

Podobnie, jak w poprzednich latach w dni świąteczne z zakazem handlu, część lokali, którym umożliwiają to aktualnie obowiązujące przepisy, będzie czynne również w niedziele objęte Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni z dnia 10 stycznia 2018 roku. Dla wszystkich klientów otwarty będzie Pasaż oraz Dziedziniec Sztuki, a w tych przestrzeniach takie lokale jak: Multikino, Leopark, SuperPharm (Pasaż 0), Kawiarnia Sowa, Cukiernia Kandulski, Ghiacci, So Coffee, KFC, Pizza Hut, Berlin Doner Kebap. Dzięki temu klienci, którzy lubili spędzać niedziele w kinie, na rodzinnym obiedzie, w bawialni z dziećmi czy w kawiarni w Starym Browarze, nadal będą mieli taką możliwość.

Na wszystkich drzwiach wejściowych do Starego Browaru umieszczone zostały specjalne wyklejki informujące o wprowadzonych zmianach. Wszystkie informacje znajdują się także na stronie internetowej w specjalnej zakładce: www.starybrowar5050.com/ogodzinedluzej.(Visited 295 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz