Zmarł Andrzej Białas

Po ciężkiej i długoletniej chorobie zmarł Andrzej Białas, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego, były dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP.

Wieloletni społecznik i przewodniczący Rady Osiedla Ławica zawsze starał się być blisko ludzi.


Udzielał się w wielu projektach i pomagał tym, którzy tego potrzebowali.

– W 2010 roku na spotkanie zaprosili mnie My-poznaniacy. Poznałem zwykłych mieszkańców, którym niezwykle zależało na zmianach w mieście. Po prostu chcieli, by w Poznaniu każdy czuł się u siebie, żeby miasto było przyjazne dla wszystkich, nie tylko dla biznesu i zblatowanych elit. Potem widziałem, jak ci zwykli My-poznaniacy dokonują rzeczy niezwykłych. Andrzej był jednym z nich. To, co robił w Radzie Osiedla Ławica, rozszerzył na cały Poznań. Jako dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania skutecznie stawił czoła próbie wykorzystania obchodów 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku przez Macierewicza do celów propagandowych. Poznanianki i poznaniacy Mu tego nigdy nie zapomną – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania.

Andrzej Białas był dyrektorem Gabinetu Prezydenta Poznania w latach 2015-2018. Następnie objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Od 11 lat walczył z ciężką chorobą nowotworową. Odszedł mając 62 lata.

(Visited 61 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz