Zmanipulowany przez oszustów stracił ponad 470 tysięcy złotych

Mężczyzna zaufał oszustom, którzy obiecywali zwrot środków pieniężnych zgromadzonych na koncie inwestycyjnym w kwocie 20 tysięcy złotych. Zainstalował na swoim komputerze i telefonie oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzeń i stracił oszczędności w kwocie ponad 470 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu do konińskiej komendy zgłosił się mężczyzna twierdząc, że padł ofiarą oszustów. Kilka dni wcześniej miał skontaktować się z nim mężczyzna, który wprowadził go w błąd twierdząc, że na zamkniętym kilka lat temu koncie inwestycyjnym, zgromadzono środki w kwocie 20 tysięcy złotych i w celu uzyskania tych środków musi zainstalować na swoim komputerze i telefonie specjalną aplikację. Pokrzywdzony wykonał wszystko zgodnie z instrukcją jaką przekazał mu oszust. Kierowany przez sprawcę założył nowe konto w banku, na które miały wpłynąć rzekome zyski. Następnie zalogował się do swojego banku gdzie zauważył, że z jego konta zaczęły być wykonywane nowe transakcje. W ciągu kilku dni zlikwidowane zostały poszczególne lokaty na łączną kwotę ponad 470 tysięcy złotych.

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozsądku przy tego typu telefonach. Nie dajmy się namówić na instalowanie zdalnego pulpitu, który pozwala na nieograniczony dostęp do komputera. Bądźmy czujni i nie ufajmy tak łatwo obcym.

(Visited 200 times, 1 visits today)

Leave a Reply