#ZdroweFerie – Darmowa pomoc psychologiczna w czasie ferii

Poznańska Fundacja na rzecz Praw Ucznia rozpoczęła  ogólnopolską akcję #ZdroweFerie polegającą na udostępnieniu wszystkim zainteresowanym osobom uczącym się listy osób wykwalifikowanych w zakresie zdrowia psychicznego, które zgodziły się — po prośbie Fundacji — bezpłatnie pomagać osobom uczącym się w czasie ferii.


Czasie niezwykle trudnym dla młodzieży, szczególnie z uwagi na zakaz spotkań w większych grupach i trwającą „Narodową Kwarantannę”.

Dlatego właśnie Fundacja postanowiła osobom uczącym się pomóc i zapewniła wszystkim potrzebującym uczniom oraz uczennicom dostęp do darmowej pierwszej pomocy psychologicznej, z której mogą skorzystać drogą mailową bądź telefoniczną. Wystarczy, że skontaktują się z dowolną osobą z listy. Każda jest bowiem dostatecznie wykwalifikowana w zakresie opieki nad zdrowiem psychicznym. Oczywiście, pierwsza pomoc nie będzie opierać się o terapię, ale o radę, rozmowę, doradzenie w jakiejś kwestii czy w jakimś problemie. Wszystko po to, by tak wiele osób uczących się, jak to możliwe, przeszło przez ten trudny okres bez szwanku na zdrowiu psychicznym.

Link do strony internetowej ze szczegółami: http://prawaucznia.pl/zdrowe-ferie

Link do posta na Facebooku ze szczegółami: https://www.facebook.com/fundacjanarzeczprawucznia/photos/a.115643426593579/239783167512937/

(Visited 76 times, 1 visits today)

Leave a Reply