Zderzenie osobówki z ciężarówką i potrącenie rowerzysty

W czwartek 13 grudnia br. na terenie gminy Gołuchów doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kościelnej Wsi zderzyły się dwa samochody: ciężarówka z osobówką. W Gołuchowie natomiast miało miejsce potrącenie rowerzysty.


13 grudnia br. po godz. 10.00 w Kościelnej Wsi, 25-letni mieszkaniec Bytomia, kierując samochodem ciężarowym marki Mercedes z naczepą, jadąc od strony Kalisza, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Opel. Do zdarzenia doszło na łuku drogi. 35-letnia mieszkanka gm. Gołuchów z obrażeniami ciała trafiła do kaliskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Od kierowcy samochodu ciężarowego pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu. Postępowanie, mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia prowadzą pleszewscy policjanci. 

O godz. 16.50 w Gołuchowie na ul. Czartoryskich doszło do potrącenia rowerzysty. 13 -letni mieszkaniec gminy Gołuchów, kierując rowerem, zjechał z chodnika i wjechał na skrzyżowanie, nie  ustępując pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Audi, 38 – letniej mieszkance gm. Gołuchów. W wyniku tego doszło do zderzenia. 
13-latek, z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Kaliszu. 
Materiały w tej sprawie zostaną przesłane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich pleszewskiego sądu. 

 


(Visited 492 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz