Zderzenie na krajówce

Samochód osobowy opel astra zderzył się z zestawem ciągnik siodłowy – naczepa. Poszkodowanej, kierującej oplem, kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy z Dłoni. Kobieta trafiła do szpitala w Rawiczu.


Informacja o wypadku na 93 kilometrze drogi krajowej nr 36 pomiędzy miejscowościami Dłoń i Smolice wpłynęła do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu w poniedziałek, 8 listopada 2021 r. o godz. 8.20.

Jako, że zdarzenie miało miejsce na pograniczu powiatów, do działań ratowniczych skierowano rawickie i krotoszyńskie zastępy straży pożarnych.

Druhowie z OSP w Dłoni, którzy dotarli w pierwszej kolejności zastali dwa niezbyt mocno uszkodzone pojazdy całkowicie blokujące drogę. W samochodzie osobowym pozostawała kierująca autem. Była przytomna – pod wpływem zdarzenia.

Srażacy zabezpieczyli teren oraz przystąpili do udzielania poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Mieszkanka gminy Kobylin została ewakuowana z pojazdu, a po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego, przekazana pod opiekę ratowników medycznych.

Strażacy udzielili pomocy policjantom w upłynnieniu ruchu poprzez wyznaczenie i oznakowanie objazdów, a po zakończeniu czynności dochodzeniowych – pomogli załadować uszkodzonego opla na auto-lawetę i usunęli z jezdni zanieczyszczenia w postaci płynów eksploatacyjnych, szkła i plastiku.

W akcji, która trwał niespełna dwie i pół godziny,  brali udział strażacy z Komendy Powatowej PSP w Rawiczu oraz z Ochotniczych Strazy Pożarnych w Dłoni, Sobiałkowie, Smolicach i Kobylinie.

Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP//kppsp-rawicz/

(Visited 671 times, 1 visits today)

Leave a Reply