Otwarte mistrzostwa Zbąszynia w tenisie stołowym

W sobotę, 6 listopada 2021 roku w „Zbąszyniance” odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym.


Impreza rozgrywana była w trzech kategoriach: zawodników do lat 45, zawodników w wieku 46-65 oraz Zbąszyniaków. W tym roku gościliśmy przedstawicieli   następujących miejscowości: Babimostu, Świebodzina, Paproci, Opalenicy, Kręcka,  Zbąszynka, Kopanicy, Przyprostyni i Zbąszynia. Duża część zawodników to stali uczestnicy naszej cyklicznej imprezy, ale cieszy również  fakt, że każdego roku pojawiają się debiutanci, którzy prezentują wysokie umiejętności sportowe. Rywalizacja we wszystkich kategoriach odbywała się w grupach, systemem  każdy z każdym. Pozwoliło to wszystkim uczestnikom na rozegranie kilku pojedynków. Trzech tenisistów stołowych ze Zbąszynia zdecydowało o wystąpieniu w dwóch kategoriach, swojej wiekowej oraz kategorii dla Zbąszyniaków. W każdej kategorii można było obejrzeć wiele ciekawych i zaciętych pojedynków.

Jako pierwsi swoje pojedynki zakończyli tenisiści do lat 45. W  rywalizacji grupowej niepokonany okazał się Zbigniew Chybin. Na drugim miejscu, z jedną porażką, uplasował się Marcin Rolla. Kolejne miejsca zajęli Aleksander Brudło i Tomasz Kasiński.

Najliczniej reprezentowana okazała się kategoria wiekowa dla zawodników w wieku od 46 do 65 lat. Zgłosiło się tu ośmiu chętnych. W pierwszym etapie tenisiści zostali podzieleni na dwie czteroosobowe grupy. Uzyskane w nich wyniki decydowały, kto w dalszej fazie walczył o miejsca 1-4 lub 5-8. Po zakończeniu spotkań grupowych awans do półfinałów uzyskali: Janusz Tomczak i Szymon Starszak oraz Tomasz Lemanowicz i Sebastian Wołejnio. W pierwszym półfinale Sebastian Wołejnio gładko pokonał Janusza Tomczaka. W drugim, po bardzo zaciętym meczu, Szymon Starszak okazał się lepszy od Tomasza Lemanowicza. W finale Szymon Starszak wygrał
z Sebastianem Wołejnią 3:1. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnął na swoją korzyść
w trzech setach Janusz Tomczak w pojedynku z Tomaszem Lemanowiczem,

Po zakończeniu rywalizacji w kategoriach wiekowych nadszedł czas na rozstrzygnięcia wśród Zbąszyniaków. Do walki o miano najlepszego stanęło czterech naszych lokalnych tenisistów. Z kompletem zwycięstw zakończył swe pojedynki Krzysztof Wajwod. Najbardziej wyrównany mecz, decydujący o dwóch czołowych miejscach, stoczył z Arturem Kasińskim, wygrywając ostatecznie 3:2. Drugie miejsce przypadło pokonanemu w tym pojedynku Arturowi Kasińskiemu. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Kasiński i Bartosz Gajewski.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii odebrali okolicznościowe puchary. Wyróżnienie specjalne otrzymał Pan Stanisław Kukurowski ze Świebodzina, który będąc najstarszym uczestnikiem turnieju grał w kategorii z młodszymi rywalami.

W sprawnym przeprowadzeniu imprezy pomogli, za co serdecznie dziękujemy, Łukasz Krzyżański – nauczyciel wychowania fizycznego oraz wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu.

Organizatorem imprezy było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową w poszczególnych kategoriach.

Kategoria do 45 lat

  1. Zbigniew Chybin, Zbąszynek
  2. Marcin Rolla, Zbąszynek
  3. Aleksander Brudło, Kopanica
  4. Tomasz Kasiński, Zbaszyń.

Kategoria 46-65 lat

  1. Szymon Starszak, Zbąszyń
  2. Sebastian Wołejnio, Paproć
  3. Janusz Tomczak, Opalenica
  4. Tomasz Lemanowicz, Babimost

5-8 Zdzisław Krakowian, Kręcko; Krzysztof Wajwod, Przyprostynia; Stanisław Kukurowski, Świebodzin i Artur Kasiński, Zbąszyń.

Kategoria Zbąszyniacy
1. Krzysztof Wajwod, Przyprostynia
2. Artur Kasiński, Zbąszyń
3. Tomasz Kasiński, Zbąszyń
4. Bartosz Gajewski, Zbąszyń.

Zbąszyńskie Centrum Sportu,Turystyki i Rekreacji

(Visited 9 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz