Zderzenie motocykla z quadem na drodze wojewódzkiej Wronki – Sieraków

W środę, 1 maja 2024 roku o godz. 14.16 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem motocykla i quada oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Ćmachowo na trasie Wronki – Sieraków.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Ćmachowo, OSP Wronki, OSP Kłodzisko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali motocykl trójkołowy, który zderzył się z quadem. Kierujący motocyklem został poszkodowany, natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń, wszyscy znajdowali się w pobliżu. Droga wojewódzka nr 182 była zablokowana.
Motocykl znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd znajdował się na drodze.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala, pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka, KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: st. sekc. Dominik Przymusiński, JRG Szamotuły

 

 

(Visited 308 times, 1 visits today)

One thought on “Zderzenie motocykla z quadem na drodze wojewódzkiej Wronki – Sieraków

  • 6 maja, 2024 at 11:13 am
    Permalink

    Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990

    Reply

Leave a Reply