ZDERZENIE DWÓCH SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

W piątek, 25 czerwca o godzinie 5.57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów ciężarowych oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Sękowo gm. Duszniki.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Sękowo, OSP Duszniki, OSP Podrzewie oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody ciężarowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: ogn. Rafał Roszyk, st. ogn. Roman Gronowski

/kppsp-szamotuly/

(Visited 22 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz