Zbąszyń – Bezpłatne szkolenie nt. niskiej emisji. Jak palić w piecu oszczędnie dla środowiska, zdrowia i portfela? Jaki jest lokalny stan powietrza?

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie nt. niskiej emisji. Jest ono jest kierowane do mieszkańców gminy Zbąszyń i nauczycieli (osobno o godz. 14.00 – mieszkańcy i godz. 17.00 – nauczyciele). Szkolenie jest całkowicie bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do rejestracji telefonicznej.

Jak palić w piecu oszczędnie dla środowiska, zdrowia i portfela? Jaki jest lokalny stan powietrza? Skąd pozyskiwać środki na wymianę instalacji grzewczej? To tylko niektóre z tematów szkolenia, na które serdecznie zapraszamy do biblioteki. Odbędzie się ono w 23 lutego (czwartek) od godz. 14.00 do 17.00 w sali multimedialnej Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu przy ul. 17 Stycznia 59 a.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się również czym są zanieczyszczenia powietrza, jakie niosą ze sobą skutki i koszty dla zdrowia ludzkiego, środowiska i gospodarki. Ponadto będą mogli zapoznać się z dobrymi praktykami w zakresie ograniczania zanieczyszczeń powietrza, m.in tego jak palić węglem i drewnem aby minimalizować ilość zanieczyszczeń oraz oszczędzać pieniądze. Istotnymi zagadnieniami poruszanymi przez prelegentów będą informacje skąd można pozyskiwać środki na termomodernizację, wymianę źródeł ogrzewania oraz na inne działania zmierzające do poprawy efektywności energetycznej gospodarstw domowych.

Zakres merytoryczny szkolenia przedstawia się następująco:

– Czym są zanieczyszczenia powietrza?

– Co to jest niska emisja i jakie są jej skutki dla obywatela, gminy, kraju, dla środowiska i gospodarki

– Sposoby ograniczania niskiej emisji

– Styl życia ograniczający narażenia na zanieczyszczenia powietrza

– Źródła finansowania działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji

– Źródła wiedzy na temat poziomów zanieczyszczeń

– Dokumenty związane z niską emisją: Programy Ochrony Powietrza, Plany Ograniczenia Niskiej Emisji, Plan Gospodarki Niskoemisyjnej.

 

(Visited 211 times, 1 visits today)

Leave a Reply