Zbąszyń – Akordeonowe opowieści w bibliotece

Akordeonowe opowieści w bibliotece

W sobotę 25 lutego w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Bajki na kliszy”.

Tym razem było to wydarzenie inne od poprzednich: głośnemu czytaniu bajek ze starego aparatu towarzyszyła muzyka na żywo. Piękny mini-koncert zagrał kwintet akordeonowy pod opieką pana Tomasza Milera z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. St. Moniuszki w Zbąszyniu. Łukasz Piątek, Juliusz Rząd, Wiktor Podrez, Milena Słowik i Kornelia Lehmann są uczniami klasy akordeonu w zbąszyńskiej szkole muzycznej. Kwintet gra w tym składzie od września. Na sobotnim spotkaniu w bibliotece zaprezentowano kilka utworów o różnej tematyce.  Dzieci mogły swobodnie interpretować muzyczne historie akordeonowe, ponieważ prowadzący założyli, że tym razem najważniejsze jest poruszenie dziecięcej wyobraźni. Ktoś z najmłodszych słuchaczy zobaczył w muzycznej historii małpki, kto inny hipopotama lub słonia, kto inny karawanę wielbłądów. Przecież nie tylko książki z bibliotecznych półek opowiadają historie. Ważne jest także, że najmłodsi uczą się przy okazji takich spotkań trudnej sztuki słuchania, koncentracji i odpowiedniego zachowania się w czasie koncertu. Niewątpliwie ważne jest także to, że opiekun zespołu, pan Tomasz Miler opowiedział dzieciom klika słów o utworach, których dzieci mogły wysłuchać.

Akordeonowe opowieści bardzo się spodobały najmłodszym uczestnikom i tym starszym także.  Godzinne spotkanie to w sam raz, by dzieci „zarazić” głośnym czytaniem i muzyką akordeonową  – przynajmniej taką nadzieję mają organizatorzy spotkań.

Zajęcia „Bajki na kliszy” to autorski program Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, na który biblioteka pozyskała dofinansowanie na nagłośnienia w sali multimedialnej i który powstał  w ramach działalności IKEA Industry Zbąszynek na rzecz społeczności lokalnej na zadania wpisujące się w Plan Zrównoważonego Rozwoju Ikea Industry.

(tekst i zdjęcia: arg)

(Visited 195 times, 1 visits today)

Leave a Reply