Nowy Tomyśl – Szkoła Podstawowa nr 1 otwiera się na nowe technologie. Po tablicach multimedialnych czas na zajęcia z użyciem tabletów

Szkoła Podstawowa nr1 im.Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu znana jest z tego, że otwiera się na nowe technologie. Po tablicach multimedialnych, w które wyposażona jest każda sala lekcyjna, przyszedł czas na zajęcia z użyciem tabletów. Uczniowie wykorzystują te urządzenia do zdobywania i przetwarzania informacji, utrwalania wiedzy i umiejętności już nabytych, komunikowania się w procesie uczenia się. Jak wiadomo każdy przedmiot ma swoją specyfikę i inaczej te urządzenia będą wykorzystywane. Przykładowo zajęcia z języka polskiego to obcowanie z tekstami literackimi, a zatem dostęp do e-booków. Również zapoznawanie się z reprodukcjami dzieł malarskich, z filmem, sztuką teatralną to możliwość pogłębiania wiedzy z dziedziny kultury. Poza tym korzystanie z różnego typu aplikacji, stworzonych specjalnie z myślą o danym przedmiocie jeszcze bardziej wpływa na pogłębianie tej wiedzy.

Oczywiście wykorzystywanie tabletów na zajęciach to nie zastępowanie tradycyjnych metod, ale nauka budowania pomostu między tradycją a nowoczesnością.

(Visited 569 times, 1 visits today)

Leave a Reply