Zatrzymany za uprawę konopi

Praca operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego przyniosła kolejny wymierny efekt w postaci zatrzymania mężczyzny, który posiadał nielegalną plantację krzewów konopi indyjskich. Zakazane prawem rośliny uprawiał w domu w specjalnym namiocie. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 3 lat więzienia.


\W minionym tygodniu słupeccy kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę. W jego domu znaleźli tzw. namiotuprawowy, a w nim kilka roślin konopi indyjskich innych niż włókniste. Rośliny były uprawiane w doniczkach. Aby zapewnić im optymalne warunki wzrostu mieszkaniec gminy Słupca zamontował specjalne oświetleniezapewnił odpowiednią wilgotność, wentylację, dostarczał wodę oraz nawozy. Przyznał, że uprawiał konopie, aby uzyskać z nich środki odurzające w postaci marihuany. Po przeszukaniu pomieszczeń policjanci znaleźli również niewielkie ilości samego suszu roślinnego.

Amator popularnej „trawki” trafił do do policyjnej izby zatrzymań do czasu wyjaśnienia sprawy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty o dokonanie przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Krzewy oraz susz zabezpieczono do dalszych badań.

slupca.policja.gov.pl

(Visited 313 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz