ZATRZYMANY ZA POSIADANIE I HANDEL NARKOTYKAMI

W minioną sobotę ryczywolscy dzielnicowi zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Wobec podejrzanego Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.23 marca br. podczas patrolu uwagę policjantów Rewiru Dzielnicowych w Ryczywole zwrócił kierujący pojazdem marki Audi. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych siedzący za kierownicą samochodu przyspieszył i pojechał w kierunku Gościejewa. Podczas krótkiego pościgu kierujący zatrzymał się a pasażer wyrzucił do pobliskiego rowu woreczki z marihuaną o wadze ponad 50 gramów oraz z amfetaminą o wadze ponad 100 gramów. 26-letni pasażer został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W trakcie prowadzonych czynności nerwowe zachowanie kierującego wzbudziło w policjantach pewne podejrzenia. Jak się później okazało były one słuszne. Mianowicie kierowca audi, którym okazał się być 20-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, prowadził pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków.

Rogozińscy kryminalni przedstawili 26-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handel narkotykami.

Wobec podejrzanego 26 -letniego pasażera Sąd na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwo z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast kierującemu 20-letniemu mężczyźnie za jazdę pod pod wpływem środka odurzającego, grozi kara do 2 lat więzienia.

oborniki.policja.gov.pl

(Visited 620 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz