ZATRZYMANY ZA PODRABIANIE PALET

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 65 – letniego właściciela punktu skupu palet, który jest podejrzany o obrót paletami, oznaczonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, określającymi ich europejski standard. Policjanci zabezpieczyli blisko 60 podrobionych palet.


Policjanci operacyjni zajmujący się ściganiem przestępstw gospodarczych uzyskali informację, że na terenie jednego ze skupu palet zlokalizowanego na terenie powiatu kaliskiego, znajdują się nielegalne towary. 10 lutego br. firma została skontrolowana. Funkcjonariuszom operacyjnym towarzyszył przedstawiciel organizacji zrzeszającej producentów palet, który potwierdził, że część znajdujących się na terenie firmy palet bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowym EPAL. Znak ten jest zastrzeżony i używanie go wymaga odpowiedniego zezwolenia.

Podczas czynności zabezpieczono łącznie 57 nielegalnych palet oraz urządzenia służące do ich znakowania. 65-letni właściciel firmy został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i przyznał się do jego popełnienia. Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej, za wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Anna Jaworska-Wojnicz/PG

 

(Visited 9 765 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz