Zatrzymany za kradzieże w markecie

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, który w jednym z miejscowych marketów kradł wiertarko-wkrętarki. Mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci na początku stycznia br. dowiedzieli się od kierownika jednego z miejscowych marketów, że mają duże braki towarowe we wkrętarko-wiertarkach i prawdopodobnie doszło do kradzieży.

Śledczy zajmujący się sprawą przyjęli kilka wersji zdarzenia, jednak bardzo szybko je zweryfikowali i zaczęli się „przyglądać’ osobom, które w przeszłości dopuściły się podobnych kradzieży. Po głębszej analizie grono podejrzewanych osób zawęziło się do kilku mężczyzn, a w wyniku dalszej pracy wytypowany został 32-letni mężczyzna.

W toku prowadzonego postępowania policjanci zebrali mocny materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów kradzieży typowanemu wcześniej mężczyźnie. 32-latek podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Śledczy odzyskali skradziony sprzęt za blisko 2,5 tys. złotych. Market odzyskał łącznie dziewięć wkrętarko-wiertarek oraz dwa akumulatory wraz z ładowarkami.
(Visited 262 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz