Akcja – „Wszystkie kolory świata”

Kaliscy policjanci odpowiedzieli na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 19 i włączyli się w akcję UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Na potrzeby akcji powstają lalki, szyte przez instytucje, firmy i osoby prywatne. Już wkrótce wszystkie zostaną wystawione na licytacji. Wśród nich pani komisarz Kalinka i jej pies Orion. Dochód z ich sprzedaży zasili konto UNICEF.


Głównym celem akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” jest zebranie funduszy na szczepienia dzieci w krajach najbiedniejszych. Projekt składa się z dwóch części – edukacyjnej i charytatywnej. W części edukacyjnej uczniowie placówek oświatowych, które przystąpią do akcji poznają kontynenty, kraje, kulturę innych narodów i sytuację ich rówieśników na świecie. W części charytatywnej uczniowie oraz instytucje zaproszone przez nich do akcji, szyją szmaciane laleczki.

Szkoła Podstawowa nr 19 w Kaliszu zaprosiła do włączenia się w akcję kaliskich policjantów. Na potrzeby kampanii powstała komisarz Kalinka i jej towarzysz Orion. Lalka wymyślona przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, otrzymała już specjalny „akt urodzenia” i została przekazana na licytację.

Wszystkich zainteresowanych tą charytatywną akcją zapraszamy do Galerii Sztuki im. Jana im. Tarasina w najbliższą sobotę tj. 2 lutego, gdzie od godz. 10:00 będzie można obejrzeć wszystkie lalki, a jest ich blisko 120. O godzinie 12:00 rozpocznie się aukcja.

(Visited 43 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz