ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻ SAMOCHODU WE FRANCJI

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wągrowcu ustalili sprawcę i miejsce przechowywania skradzionego pojazdu marki VW Golf. Samochód został skradziony pod koniec stycznia w jednej z miejscowości w zachodniej części Francji.


Pod koniec stycznia francuska Policja została poinformowana przez obywatela Francji o kradzieży samochodu VW Golf V. Równolegle wągrowieccy kryminalni dokonali ustaleń odnośnie mężczyzny, który miał sprowadzić pojazd z terytorium Francji. Poczynione wstępnie ustalenia wobec mężczyzny wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy KPP Wągrowiec, a dalsza współpraca poprzez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji, pozwoliła na wymianę informacji o przestępstwie i uzyskanie potwierdzenia, że samochód ten został skradziony na terenie Francji. W trakcie dalszych ustaleń wytypowano, że pojazd może znajdować się w jednej z posesji na terenie powiatu wągrowieckiego.

W wyniku podjętych działań wykrywczych ustalono osoby mogące mieć związek z kradzieżą. W połowie lutego zatrzymano 30-letniego mieszkańca Wągrowca. Śledczy badając okoliczności procederu potwierdzili, że pojazd po kradzieży został przewieziony do Polski, gdzie miejscem docelowym był Wągrowiec. Tu podejrzany o kradzież poprosił o pomoc znajomego, na posesji którego pozostawił skradziony pojazd.

Po ustaleniu wszystkich faktów policjanci przeprowadzili realizację w trakcie której wart 18 tysięcy pojazd został odzyskany. Prokurator Rejonowy w oparciu o przedstawiony materiał dowodowy postawił mężczyźnie zarzut kradzieży pojazdu za który grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

wagrowiec.policja.gov.pl

(Visited 288 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz