ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI PRZEZ OBORNICKĄ GRUPĘ SPEED

Policjanci z obornickiej grupy SPEED zatrzymali mężczyznę z narkotykami, bez uprawnień do kierowania a do tego samochód nie posiadał aktualnego przeglądu i ubezpieczenia OC. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kilogram marihuany oraz niespełna 1 gram amfetaminy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.12 października br. podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Boguniewo funkcjonariusze z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach ujawnili u kierującego samochodem osobowym marki Fiat Seicento narkotyki.

19-letni mieszkaniec gminy Rogoźna miał w samochodzie ponad 1 kilogram marihuany oraz niespełna 1 gram amfetaminy. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień i do tego bez aktualnego przeglądu i ubezpieczenia OC.

Narkotyki i przedmioty służące do popełniania przestępstw zostały zabezpieczone, a podejrzany o ich posiadanie trafił do policyjnego aresztu. 19-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Kodeks karny za posiadanie znacznej ilości narkotyków przewiduje karę do 10 lat więzienia.

st. sierż. Izabela Leśnik/oborniki.policja.gov.pl

Zobacz również …

(Visited 4 470 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz