Poznań bliżej gwiazd  – wyzwanie NASA

NASA Space Apps Challenge 2019 to międzynarodowe wydarzenie organizowane przez NASA dla tych, którzy chcą podjąć się kosmicznych wyzwań. To właśnie tutaj, w Poznaniu, już niedługo odbędzie się ten wyjątkowy hackhaton. Gospodarzem tej edycji wydarzenia w stolicy Wielkopolski jest Capgemini Software Solutions Center.


Nasa International Space Apps Challenge to największy na świecie hackathon, angażujący tysiące miast i miliony ludzi, zainteresowanych światem programowania. Organizatorzy wydarzenia chcą inspirować lokalnych do wspólnego kreowania nowego świata, w którym powstaną narzędzia z łatwością rozwiązujące narastające problemy czy nierozwiązane kwestie. Uczestnicy sprintu tworzą aplikacje, gry, filmy czy narzędzia dydaktyczne obejmujące rozwiązania zaproponowane przez NASA. Co roku wyzwanie jest inne, ale zawsze mieście się w temacie Ziemi i przestrzeni kosmicznej – i tak na przykład miniona edycja obfitowała w aplikacje wspierające m.in. monitorowanie katastrof czy eksplorację piękna, jakie daje Wszechświat.

Na napisanie innowacyjnego programu uczestnicy hackhatonu mają 48 godzin – w tym samym czasie w rożnych miejscach świata wszyscy rozwiązują zadania zaproponowane przez NASA. W dniach 18-20 października biuro Capgemini Software solutions Center przy Kolorowej 6 zamieni się więc w specjalną przestrzeń dla specjalistów i sympatyków kosmicznych podróży – Aby wziąć udział w hackhatonie NASA w naszym poznańskim biurze przy ul. Kolorowej 6, należy zebrać cztero- lub pięcioosobową grupę chętnych miłośników programowania, a następnie zapisać się przez stronę wydarzenia https://2019.spaceappschallenge.org/locations/poznan-poland/ – mówi Justyna Kurpierz, Employer Branding Team Leader w Capgemini Software Solutions Center – oficjalne otwarcie hackathonu będzie miało miejsce w piątek, 18 października, a sprint – 19 i 20 października. Zapewniamy uczestnikom posiłki, ciekawe wyzwania i świetną atmosferę!

A jakie wyzwania czekają na uczestników NASA Space Apps Challenge tym razem? Spośród sześciu kategorii warto wymienić choćby „Nasz księżyc”, czy ”Bliskie i odległe planety” – to jednak nie wszystko, bo dla tych, którzy czują się mocni w kwestii podbijania kosmosu, istnieje szósta kategoria, która daje możliwość zaproponowania swojego własnego tematu do rozwiązania.

O firmie Capgemini:

Grupa Capgemini, która obchodzi w roku 2017 swoje 50-lecie zatrudnia ponad 190 tysięcy osób w ponad 40 krajach. Globalny lider w dostarczaniu usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych odnotował w 2016 roku globalny przychód w wysokości 12,5 mld euro. Wspólnie z klientami, Capgemini tworzy i dostarcza rozwiązania biznesowe, technologiczne i cyfrowe, które pasują do ich potrzeb i umożliwiają im osiąganie innowacyjności oraz konkurencyjności. Głęboko wielokulturowa organizacja opracowała własny sposób pracy, the Collaborative Business ExperienceTM oraz własny globalny model dostarczania usług  – Rightshore®.9

 

Zobacz również …

(Visited 103 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz