Zatrzymany na gorącym uczynku zniszczenia pojazdów

Policjanci z Poznania zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który uszkodził kilka pojazdów. Sprawca będąc pod wpływem alkoholu, szedł ulicą i niszczył zaparkowane samochody. Za swoje czyny usłyszał cztery zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.


Zdarzenie miało miejsce 12 stycznia br. Tej nocy policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu otrzymali pilne wezwanie na ulicę Cześnikowską w Poznaniu. Zgłoszenie dotyczyło agresywnego mężczyzny, który miał uszkodzić kilka pojazdów.

W trakcie rozmowy ze świadkami zdarzenia policjanci zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi potencjalnego sprawcy. Ruszyli za nim w pościg. Po chwili podejrzany został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że jest pijany, agresywny i wulgarny, a przeprowadzone badanie  na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile.

Po wykonaniu czynności na miejscu przestępstwa śledczy ustalili, że sprawca uszkodził łącznie cztery pojazdy marek Ford, Peugeot i Renault powodując ich wgniecenia, zarysowania karoserii oraz pęknięcia szyb. Straty wyrządzonych przez niego szkód zostały oszacowane na 7 tysięcy złotych.

Zatrzymany 20-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym za te czyny grozi mu do 5 lat więzienia.        

mł. asp. Marta Mróz 

KOMENDA MIEJSKA POLICJI W POZNANIU

(Visited 62 times, 1 visits today)

Leave a Reply