ZATRZYMANO BIZNESMENA POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM [FILM]

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Podejrzany ukrywał się zmieniając miejsca pobytu. Biznesmen wywodzący się z Nowej Soli został zatrzymany w miejscowości Góra koło Leszna.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym.


Do zatrzymania doszło w piątek 22 lutego br. w miejscowości Góra koło Leszna. Policjanci zespołu pościgowego rozpoznali go idącego ulicą i tam go zatrzymali.

Pochodzący z Nowej Soli mężczyzna, ponad dwa lata temu zameldował się w Poznaniu. Do policjantów z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto trafiły dwa listy gończe wydane przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze oraz Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze. Na tej podstawie policjanci zaczęli zbierać informacje. Okazało się, że podejrzany wcale w Poznaniu się nie pojawiał. Było za to wiele sygnałów, że jest za granicą. W związku z tym wystąpili o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 

Niedługo potem funkcjonariusze uzyskali informacje, że ścigany jednak wrócił do Polski. Tropy wiodły w okolice Leszna i dlatego w sprawę poszukiwań aktywnie włączyli się policjanci z tamtejszej komendy miejskiej Policji. Zebrane przez nich wiadomości pozwoliły zaplanować akcję zatrzymania. 

Na tym etapie sprawy działała już także grupa pościgowa z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Policjanci tego zespołu w piątek wczesnym popołudniem zatrzymali poszukiwanego na ulicy w m. Góra. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego w Poznaniu. Będzie tam oczekiwał na dalsze decyzje Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, prowadzącej przeciwko niemu śledztwo.

(Visited 222 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz