GOLINA – DZIAŁANIA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ

Mundurowi z prewencji i drogówki pojawili się w piątek 22 lutego przy szkole podstawowej w Golinie. Rozmawiali z kierowcami i pasażerami o bezpieczeństwie.

Piątkowy poranek przyniósł niektórym kierowcom niespodziankę w postaci sporej liczby policjantów przy szkole podstawowej w Golinie. Wszystko za sprawą Biura Ruchu Drogowego Komendy głównej Policji. To tam powstały programy, których zadaniem jest podnoszenie bezpieczeństwa na drodze oraz świadomości zarówno kierowców, jak i pasażerów.

„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” oraz „BEZPIECZNY PAS(ażer)” to działania mające bezpośrednio zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwszy z programów skierowany jest do kierowców i dotyczy:

  • przestrzegania przepisów ruchu drogowego (m. in. stosowania się do ograniczeń prędkości oraz dostosowywania prędkości do warunków panujących na drodze),

  • stanu technicznego pojazdów,

  • Bezpieczeństwa pasażerów, w szczególności dzieci,

  • stanu psychofizycznego kierowcy

  • rozmów z kierowcą w czasie jazdy

Natomiast drugi program skierowany jest do pasażerów, a policjanci zwracają im uwagę na działania dotyczące wpływu zachowań pasażera na bezpieczeństwo podczas jazdy (pozytywne i negatywne) oraz kształtowanie właściwych postaw kierujących i pasażerów, szczególnie w zakresie korzystania z pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci.

Były to więc po prostu rozmowy z kierowcami i pasażerami i tym razem celem nie było represjonowanie niewłaściwych zachowań, lecz wskazywanie tych właściwych;

Marcin Jankowski/konin.policja.gov.pl

(Visited 66 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz