Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

Policjanci z Koła w ciągu dwóch dni zatrzymali 4 osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset gramów narkotyków oraz rośliny, z których wytwarza się środki odurzające.Zabezpieczenie nielegalnych produktów i zatrzymanie podejrzanych to wynik wnikliwych i skrupulatnych działań kolskich kryminalnych. Policjanci w chwili, gdy mieli pewność, że wytypowane osoby trudnią się nielegalną działalnością, weszli na teren zajmowanych przez nie posesji. Tam dokonali przeszukań, ujawnili nielegalne towary oraz zatrzymali podejrzanych.

Do pierwszej realizacji doszło w godzinach porannych 17 września br. na terenie Koła. W pomieszczeniu jednej z posesji, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 250 gramów amfetaminy, ponad 50 gramów marihuany i kilka krzewów konopi indyjskich. W związku z tą sprawą, mundurowi zatrzymali 44-latka, który usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi indyjskich. Na wniosek Policji, a następnie Prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego 2 miesięczny areszt.

Jeszcze tego samego samego dnia, ci sami policjanci pojechali na teren gminy Dąbie. Tam zatrzymali 31-latka, który uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna nielegalne rośliny trzymał w domu i na podwórku. Wyliczono, że z posiadanej ilości roślin, można by uzyskać aż 260 gramów narkotyków.

Następnego dnia, 18 września br. policjanci referatu operacyjno – rozpoznawczego kolskiej jednostki przedstawili zarzuty dwóm kolejnym osobom powiązanym z przestępczością narkotykową. 25-letni mieszkaniec gminy Dąbie usłyszał zarzuty udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, natomiast 22-letni mieszkaniec gminy Kościelec, u którego policjanci tego dnia znaleźli susz roślinny w postaci marihuany i kilka krzewów konopi indyjskich, odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających.

kolo.policja.gov.pl

(Visited 998 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz