ZATRZYMANI ZA KRADZIEŻ REFLEKTORÓW [FILM]

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto w tydzień rozpracowali sprawę znikających przednich reflektorów z busów i aut osobowych. Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech młodych poznaniaków. Straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę ok. 40 tys. zł. Mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.


Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto rozpracowali sprawę znikających przednich reflektorów z busów i aut osobowych. W trakcie długiego weekendu od 9 do 11 listopada br. do dyżurnego z Nowego Miasta zgłosiło się pięciu właścicieli samochodów, którym ukradziono przednie lampy. Funkcjonariusze pracujący na miejscach zdarzenia ustalili, że we wszystkich zgłoszonych przypadkach sprawcy działali w taki sam sposób, do samochodów włamywali się w nocy, wybijali szyby, po czym otwierali maski aut i wykręcali reflektory. 

Ponadto policjanci szybko dowiedzieli się jakim samochodem mogli poruszać się sprawcy. Okazało się, że pojazd był wypożyczony na tzw. słupa. W rzeczywistości jeździło nim trzech młodych poznaniaków. Już 13 listopada br. stróże prawa zatrzymali dwóch z nich. Kilka dni potem trzeci z mężczyzn zgłosił się sam na komisariat. 

Poznaniacy w wieku 19, 20 i 21 lat usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. W sumie policjanci udowodnili im włamanie do  9 pojazdów, również z terenu Kórnika i Swarzędza. Straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę ok. 40 tys. zł. Młodzi mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia. 

Dominika Pupkowska-Bral

(Visited 1 028 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz