Zatrzymani za kradzież paliwa z koparek – Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego pleszewskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 25 i 29-latka. Mężczyźni, z koparek zaparkowanych na polu w m. Fabianów, kradli olej napędowy. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.


13 marca br. w godzinach wieczornych dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z „patrolówki”, którzy zauważyli jak dwóch mężczyzn kradnie paliwo z koparek. Maszyny znajdowały się na polu w m. Fabianów. Mężczyźni widząc radiowóz, zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, który zakończył się zatrzymaniem jednego z mężczyzn. Jego kolega zatrzymany został następnego dnia rano.

Sprawcami okazali się: 29-letni mieszkaniec gminy Dobrzyca i 25-letni mieszkaniec gminy Pleszew. Mundurowi na miejscu kradzieży zabezpieczyli urządzenia, służące do spuszczania paliwa ze zbiorników, m.in. pompkę i pojemniki wypełnione olejem napędowym.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali przesłuchani. Okazało się, że tego dnia ukradli łącznie120 litrów paliwa. Straty wycenione zostały na kwotę 540 złotych.

Kryminalni, zajmujący się tą sprawą, zabezpieczyli łącznie kilkanaście pojemników i beczek, z ponad 600 litrami oleju napędowego o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Procederem tym, zatrzymani trudnili się od grudnia ubiegłego roku. Na miejsce jeździli samochodem, który zostawiali na drodze, a resztę trasy pokonywali pieszo. Jednorazowo kradli kilkadziesiąt litrów. Sprawcy ukrywali towar w pomieszczeniach gospodarczych, należących do rodziny jednego z nich. Skradzione paliwo tankowali do swoich samochodów.

Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży paliwa, do których się przyznali. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 408 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz