Zatrzymani za handel i posiadanie

W ostatnich dniach marca br. policjanci ze Środy Wlkp. zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z procederem narkotykowym. Jeden z nich odpowie również za przestępstwa o charakterze kryminalnym. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Policjanci zajmujący się przestępczością kryminalną zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Krzykosy. Mężczyzna był podejrzany o kradzieże elektronarzędzi i posiadanie narkotyków. Wszystkie przypuszczenia śledczych potwierdziło zatrzymanie mężczyzny, które miało miejsce 20 marca br. Podczas prowadzonych przeszukań policyjni detektywi zabezpieczyli marihuanę oraz skradzione przedmioty warte ponad 7 tysięcy złotych.

W trakcie dalszej pracy wykrywczej kryminalni wytypowali kolejnego mężczyznę związanego z procederem narkotykowym. Efektem tego zatrzymany został kolejny mieszkaniec gminy Krzykosy. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie mu zarzutu handlowania środkami odurzającymi w celu osiągnięcia korzyści finansowych. Sprawcy tego przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Zespół do walki z przestępczością narkotykową średzkiej Policji wskazuje, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza kolejnych zatrzymań w związku z prowadzonym postępowaniem.

sroda-wielkopolska.policja.gov.pl

(Visited 165 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz