Zatrzymani sprawcy 75 włamań! Wśród zatrzymanych ojciec z synem oraz pracownik stadniny.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zajmowali się włamaniami do budynków gospodarczych stadniny koni mieszczącej się na terenie gminy Wyrzysk. Wśród zatrzymanych był ojciec z synem oraz pracownik stadniny.


Osoby te na przestrzeni kilku lat dokonały aż 75 włamań. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP Wyrzysk zajęli się sprawą włamań, które miały miejsce na terenie stadniny koni w jednej z pobliskich miejscowości. Policjanci przeprowadzili wiele czynności i ustaleń. Efektem ich pracy było zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku od 24 do 42 lat. Jak się okazało kilkudziesięciu kradzieży w różnych odstępach czasu dokonał ojciec z synem, którzy z wnętrza pomieszczeń przynależnych do stadniny ukradli m.in. pieniądze w kwocie 600 zł, 80 litrów oleju napędowego, cztery paśniki do karmienia zwierząt i 1200 kg paszy. Trzeci zatrzymany mężczyzna to pracownik stadniny, który przez okres dwóch lat regularnie z magazynu stajni kradł paszę dla zwierząt. Łączna suma strat została wyceniona na kwotę 7 tys. złotych.

Zatrzymane osoby zostały przesłuchane oraz usłyszały zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za pomoc osobom pracującym i zarządzającym stadniną. Zaangażowanie w jak najlepsze funkcjonowanie tego ośrodka oraz bieżąca wymiana informacji i wzorowa współpraca, a także wspólnie podjęte działania przyczyniły się do zatrzymania sprawców kradzieży i rozwikłania tej sprawy.

mł. asp. Jędrzej Panglisz

Zobacz również …

(Visited 471 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz